Scenariusz na Dzień Dziecka pierwszy ml gr. Dzień Dziecka w przedszkolu

Elena Korszeninikowa
Scenariusz rozrywkowy w drugim jr. grupa: „1 czerwca Dzień Dziecka”

Cel wakacji:

Aktywuj dzieci.

Połącz kreatywne przejawy chłopaków.

Ujawnij ich inicjatywę.

Wywołaj reakcję emocjonalną i przynieś radość.

Atrybuty:

Kosz, szyszki

Zabawki - grzyby, jagody, owoce

Smakołyki, bańki mydlane

maski: lis, niedźwiedź

Obręcze, owoce i warzywa

Prowadzący:

Pierwszy dzień kolorowego lata

Zgromadzili nas razem, przyjaciele,

Świętowanie dzieciństwa, piosenki, światło

Święto spokoju i dobroci!

Chłopaki, czy wiecie, jakie jest dzisiaj święto? Dzisiaj są twoje wakacje! jeden Czerwcowy Międzynarodowy Dzień Dziecka! To jedne z najszczęśliwszych wakacji dla dzieci! To przypomnienie dorosłym, że dzieci potrzebują ich stałego nadzoru, opieki, ochrona... W końcu dorośli są odpowiedzialni za was, małe dzieci.

Wstańcie – chłopaki, w dużym, szerokim kręgu

I weź swoich przyjaciół, dziewczyny za ręce.

Prowadzący: lato jest czerwone,

Wzywa nas do zabawy.

Śpiewajmy, tańczmy, gramy

Lato jest czerwone na spotkanie.

Kto obudził się latem ciepłymi promieniami?

Kto dał nam wakacje - sam zgadłeś?

Dzieci: Słońce

Prowadzący: Bardzo dobrze! Czy znasz wiersze o lecie?

Śpiewane są wiersze dzieci o lecie.

1 - dziecko: Lato to promień słońca,

Ciepły deszcz spod chmur.

Lato - jasne kwiaty

Niezwykłe piękno.

2 - dziecko: Lato, lato! Witaj lato!

Wszystko ogrzewa Twoje ciepło!

Wszystko w panamach i czapkach

Przedszkole zaprzyjaźniło się z nami.

3 - dziecko: Co dasz mi latem?

Dużo słońca!

Na niebie tęcza - łuk!

I rumianek na łące!

4 - dziecko: Słońce wlewa się na polanę,

Słońce świeci jasno.

Truskawki na łące

Rudoliczka rośnie!

Zadzwonię do mojej dziewczyny

Podniesiemy kubek jagód!

5 - dziecko: Lato to gorący czas,

Słońce świeci o poranku

Nawet jeśli pada deszcz

Wszystko świeci i śpiewa.

Prowadzący: Dobra robota chłopaki!

Nie jestem na próżno z koszykiem

Przyszedłem do was tutaj, przyjaciele.

Zawiera moje zagadki

Zgadnij ich facetów!

Zagadki o dźwiękach lata.

Kwiaty kwitły w ogrodzie

W lesie są już grzyby,

Gdzieś huczy grzmot

Przyszło ... (Lato.)

Pasiasta hostessa

Obrócił się na trawniku.

I siedząc na kwiatku,

Wyjmuje miód. (Pszczoła.)

Piłka toczy się po niebie

Żółty, okrągły i gorący.

I planeta przez cały rok

Przynosi ciepło i światło. (Słońce.)

Ten most jest wielokolorowy

I ma siedem kolorów,

Rozprzestrzenia się po niebie.

Kto jest gotów go nazwać? (Tęcza.)

Ci chytrzy faceci

Baw się w chowanego przez cały dzień.

znajdę je w lesie, w lesie,

I odbiorę go do koszyka! (Grzyby.)

Prowadzący: rozwiązałem wszystkie zagadki,

Cóż, sprytni faceci!

I przyniosłem ci szyszki w koszu.

Hej, nie ziewajcie

Szybko zbieraj szyszki!

Gra plenerowa odbywa się kilka razy „Kto zbierze najwięcej szyszek”.

Prowadzący:

Teraz zagrajmy w grę „Słońce i deszcz”, „U niedźwiedzia w lesie”

Chłopaki, teraz sprawdzę jak silni i zwinni, energiczni i zdrowi jesteście.

Gra „Przesuń owoc”

nie dotyczy „Na leśnym trawniku”

Prowadzący:

Wow, dobra robota

Aby zapamiętać jasne wakacje -

Dam ci prezenty!

Prezenter daje prezenty (Przysmaki) i baniek mydlanych.

Jesteś wszystkim drogim.

Na pachnących łąkach

Kwiaty olśniewają.

A w gaju ptaków?

Ich piosenki są chwalone

Lecą do nieba.

Błyszczące muszki

Wirując w tłumie-

A słońce je zsyła

Jego promień jest złoty.

Gdzie jest samo lato? (wiatr + litera)

Małpa: podrzuca list.

Prowadzący: czyta list z lata „Witajcie chłopaki. Dziś jest 1 czerwca, pierwszy dzień lata. A cały kraj obchodzi najzabawniejsze święto - Dzień Dziecka. Jestem lato, zapraszam na moją łąkę, tam czeka na Ciebie niespodzianka. Do zobaczenia, twoje lato! "

Prowadzący: Jak się tam dostaniemy, nie znam drogi.

Małpa: zapukać do drzwi.

Prowadzący: Kto tam?

Małpa: biegi, tańce. Cześć chłopaki. (za uchem, nogą, nosem). Dzisiaj jest najbardziej zabawny dzień na całym świecie! Och, dlaczego jesteś taki smutny?

Prowadzący: Otrzymaliśmy list z lata, który zaprosił nas do odwiedzin i przygotował dla nas niespodziankę. A drogi tam nie znamy.

Małpa: Kocham lato! Wiem, gdzie mieszka! Czy chcesz iść ze mną, aby go odwiedzić?

Chłopaki: TAK!

Małpa: Pokażę ci drogę. Podczas gdy jedziemy, zaczniemy wesoły taniec! (taniec na pokaz.) Dobra robota, usiądź, tańczyliśmy wesoło. Swoją drogą, skoro postanowiliśmy się dzisiaj zabawić, zrobimy coś przeciwnego.Gra toczy się „na odwrót”. Mówimy „słodko, ale ty… Dzieci: „gorzki”. „Dobry”, a ty… Dzieci: „złe”. Dalej, uprzejmie, czysto, sucho, wesoło, latem, dużo, ciemno, w dzień, cicho, zimno itp. Nie jesteś zmęczony odpowiadaniem? Milczmy. Czy jesteście posłuszni? (Tak). Teraz musimy iść dalej.

Sztafeta

Małpa: Chłopaki przyjechaliśmy.

Prowadzący: Gdzie jest lato?

Małpa: Zadzwońmy do niego razem, powiedzmy razem następujące słowa: Lato, lato, przyjdź i pokaż nam niespodziankę (2 razy)

Lato wychodzi siedmioma kwiatami (2 płatki):

Latać, latać płatek,

Przez zachód na wschód

Przez północ, przez południe

Wróć w kółko.

Jak tylko dotkniesz ziemi

Być moim zdaniem prowadzonym.

Oglądanie bajek (płyta z bajkami)

Małpa: Dziękuję latem za dobre bajki! Mam też prezenty.

Prowadzący: Gdzie oni są, Chiki?

Małpa: Najpierw odgadnij moje zagadki.

Dziewczyna siedzi w ciemnym lochu, a kosa jest na ulicy. (marchew) Leżała pod drzewami poduszka z igłami. Leżała, leżała i biegała. (jeż) Nie szyte, nie cięte, ale wszystkie w bliznach. Siedemdziesiąt ubrań i wszystko bez zapięć. (głowa kapusty) Trochę szarawa, ząbkowana przez pole, szuka cieląt, szuka facetów. (Wilk)

(5 zagadek, ostatnia o bananie).

Prowadzący: My, Chiki, odgadliśmy wszystkie twoje zagadki. Przynieś prezenty.

Małpa: swędzi za uchem. Zapomniałem, gdzie go położyłem. Summer, pomóż mi znaleźć jakieś smakołyki.

Lato: Oto słońce dla Ciebie, zaprowadzi Cię do smakołyków.

Znalezione i dystrybuowane.

Opracowane i wykonane przez: Nauczyciele: Yutkina Natalya Nikolaevna Borisenko Svetlana Vladimirovna

Pedagog-psycholog: Akshatina Natalia Anatolyevna

Cel:

  • Stwórz świąteczną atmosferę;
  • Zapewnij dzieciom zabawę w balony i bańki mydlane;
  • Rozwijanie aktywności fizycznej dzieci, poprawianie kolorów;
  • Naucz dzieci dmuchać bańkami mydlanymi.

Materiały:

  • Lalka Bibabo Pietruszka, balony - 4 podstawowe kolory, 4 obręcze tych samych kolorów, bańki mydlane, magnetofon i płyta CD z muzyką.

Postęp w rozrywce:

„Śmieszne dźwięki muzyki” .

Dzieci w grupie ozdobione balonami.

Nauczyciel 1:

Chłopaki, zobaczcie ile balonów jest w naszej grupie! Czy nie jest tu bardzo pięknie? Jakiego koloru są tu kule? (niebieski, czerwony, żółty i zielony)... Dzieci, piłki służą nie tylko jako dekoracja. Jak myślisz, co możesz zrobić z piłkami? (możesz bawić się balonami!) Pobawmy się z nimi.

Nauczyciel rozdaje dzieciom piłki.

Wychowawca 2:

Balon jest jasny, balon jest powietrzem!
Wyrywa się z rąk.
Niegrzeczny niegrzeczny
Nagle leci pod sufit.

muszę go złapać
I zawiąż za ogon.
Dziecko recytuje wiersz:
Napompowaliśmy kolorowy balon

Trudna piłka, ale przewiewna.
Zaprosił nas ze sobą...

(GRA PIŁKAMI)

Dzieci biegają z nimi po sali do muzyki, gdy muzyka się kończy, podrzucają piłki do góry i ponownie je łapią.

Gra jest powtarzana 2 razy.

Rozlega się pukanie do drzwi.

Psycholog otwiera drzwi i wprowadza Pietruszkę do grupy.

Wychowawca 1: Pietruszka przyszła do nas!
Zabawna zabawka!
Gdzie jest Pietruszka, tam jest śmiech
Ty, Pietruszko, jesteś najlepszy!

Pietruszka: Witam dzieci!
Chłopcy i dziewczęta!
przyszedłem do twojego przedszkola,
Bardzo się cieszę, że was wszystkich widzę!

Wychowawca2:

Dzieci, przywitajmy się z Pietruszką!

(Dzieci pozdrawiają Pietruszkę)

Wychowawca1:

Pietruszka zaprasza na wakacje Bańki mydlane ... Ale dotarcie na te wakacje nie jest takie łatwe. Najpierw musisz wykonać zadanie. Spójrz na moje wielokolorowe obręcze: niebieskie, czerwone, żółte i zielone. Kulki należy zebrać i włożyć do domów. Czerwone kulki należy włożyć do czerwonej obręczy "Dom" .

Dzieci szukają czerwonych piłeczek i wkładają je do czerwonej obręczy.

Nauczyciel pilnuje, aby dzieci wykonały zadanie poprawnie, określa kolor piłek.

W ten sposób dzieci układają wszystkie kulki: zieloną na zieloną obręcz, niebieską na niebiesko i żółtą na żółtą.

Pietruszka:

Dobra robota chłopaki, poprawnie wykonaliście zadanie, dlatego chcę znowu z wami zagrać.

Gra „Jeśli dobrze się bawisz, zrób to” .

Gra jest odtwarzana przy muzyce.


Jeśli dobrze się bawisz, zrób to
Jeśli dobrze się bawisz, pokaż swojemu przyjacielowi,
Jeśli dobrze się bawisz, zrób to.

(Dzieci powtarzają ruchy za nauczycielem: najpierw klaszczą w dłonie, następnym razem podskakują, potem tupią nogami).

Pietruszka:

Bawiliśmy się wspaniale, teraz jest możliwość urlopu "Bańki mydlane" iść. Dzieci, zamknijcie oczy. Jeden, dwa, trzy spojrzenia.

Wychowawca2: zaczyna puszczać bańki mydlane, a dzieci je łapią.

Uwaga, bąbelki ...
Oh co ..!
O popatrz!
Puchnąć!

Świecić!
Puścić!
Latać!

Wychowawca 1: zaprasza dzieci do samodzielnego puszczania baniek. Dźwięki muzyki, dzieci bawią się, dmuchają bańki.

Psycholog:

Bańki mydlane są lekkie, przewiewne, posłuszne wiatrowi, uwielbiają bawić się z dziećmi, 1, 2, 3 - bańka nad liną do latania (przedstawia).

Zróbmy to samo (dziewczyny z jednej strony, z drugiej nauczyciele trzymają linę za 2 końce, dzieci na zmianę dmuchają bańki).

Psycholog: 1, 2, 3 bąbelki wszystko, powtarzamy magiczne słowa: Buhl, Buhl, Buhl.

Wychowawca2:

Chłopaki, zaprzyjaźniliście się z bańkami mydlanymi, świetnie się bawiliście, ale wakacje "Bańki mydlane" kończy się i czas pożegnać się z Pietruszką.

Dzieci żegnają Pietruszkę.

WAKACJE SIĘ SKOŃCZYŁY.

Zadania programu: przynieść radość dzieciom i gościom wakacji. r rozwijać twórczą aktywność dzieci. Promuj uprzejmy, przyjazny stosunek do siebie. Poszerz wiedzę dzieci o otaczającym ich świecie.
Materiały i ekwipunek: Centrum muzyczne; płyty z muzyką; wielokolorowe chusteczki do nosa; wstążka do gry „Liana”; zabawki „Królik”, „Lis”, „Niedźwiedź”; grzechotki; koc do gry „Pszczoły i bryza”; kapelusz; bańka.

Przebieg wakacji.


Prowadzący. Przyszło do nas gorące lato,
W ogrodzie ćwierkają ptaki.
A teraz przez otwarte okno
Strumienie światła słonecznego.
Czekaliśmy, kochanie, na Ciebie
I nazywali mnie piosenkami.
Aby te letnie dni
Raczej przybyli.
Słońce, słońce jaśniejsze niż szarość
Spotkamy się z gośćmi.

Wbiega klaun Toffee.

Toffi.Hej chłopcy, hej dziewczyny
Dlaczego siedzisz z boku?
Nazywaj mnie Iriskoy
I przynieś mi smakołyk.
Prowadzący.Kurczę! Przyszła, nie przywitała się, ale wkrótce ją potraktuj!
Nie, Irisochka, nie jest tak dobrze!
Toffi.Co w ogóle nie jest dobre?
OK! Musimy wszystko naprawić!
Chodź, zastąp swoje dłonie. Teraz przywitam się ze wszystkimi za jednym zamachem.

Dzieci kładą 1 dłoń. Tofik podbiega i klaszcze po dłoni.

Prowadzący.Cóż, to zupełnie inna sprawa!
Toffi, czy wiesz, że mamy dziś „Summer Festival”?
Toffi.Coś w ogóle nie wygląda na wakacje.
Prowadzący. Dlaczego tak?
Toffi.Bo na wakacjach ma być niegrzecznie, żeby się bawić, a tego nie masz.
Prowadzący.I oto jest! A teraz zapraszamy Cię w niesamowitą podróż do Kolorowy kraj. I polecimy tam niezwykłym samolotem,
w śmiesznym samolocie!

Polecimy dzisiaj z tobą
W śmiesznym, roześmianym samolocie! (Dzieci wstają)
Zapinamy paski! (Brać się do rzeczy)
Włącz silniki! (Popychają nosy)
Skrzydła na bok! (Ręce na bok, lataj)

Prowadzący.Lećmy śmiesznym samolotem!

Toffi.Hej ha ha! Hej ha ha!
Prowadzący.Dima, Lera, Sonia, Wania!
Toffi.Hej ha ha! Hej ha ha!
Prowadzący.Do kolorowej krainy!
Toffi.Hej ha ha! Hej ha ha!
Prowadzący.Polecimy. No cóż!
Toffi.Hej ha ha! Hej ha ha!
Prowadzący.Chłopaki polecieliśmy do Kolorowej Krainy i od razu dotarliśmy do Magicznego Lasu.

Nie liście rosną na brzozach,
I wielokolorowe cudowne chusteczki.
Wszystkie chusteczki są dobre
Zatańczymy z nimi prosto z serca.


Wykonuje się okrągły taniec z chusteczkami.


Prowadzący.Chłopaki, Irisko, spójrzcie, jakie zarośla natknęliśmy się po drodze.
Musimy się pod nimi wczołgać.

Gra „Liana”

(Dwoje dorosłych trzyma napiętą taśmę, dzieci czołgają się pod nią, taśma stopniowo obniża się coraz niżej)
Prowadzący.Dobra robota chłopcy! Ale co to jest? Widzę czyjeś ślady?! Chodźmy w ślady i
zobaczmy kim oni są?

Podążaj śladami

Prowadzący.Chłopaki, kto zostawił tu ślady?
Dzieci: Królik.
Prowadzący.Bunny podskoczył i był zmęczony,
Zdrzemnąłem się pod krzakiem.
Zaczniemy okrągły taniec
Zaśpiewaj piosenkę króliczkowi.

Wykonywany jest okrągły taniec „BUNNY SERENKY”.

Prowadzący.Chłopaki, widzę ślady cudzych stóp.
Dzieci: Kurki.
Prowadzący.
Tutaj Chanterelle biegła
Rozdawałem grzechotki.
Dała to Dimie, dała to Nikita, dała to Alenie itp. (Dystrybuuje)
Zabierzemy grzechotki
Zacznijmy z nimi tańczyć.

Wystąpił „Taniec z grzechotkami”.

Prowadzący.Cóż, kto tu przeszedł,
Kim są faceci kiwają łapami?

Dzieci: Niedźwiedź.

Prowadzący: Zgadza się, niedźwiedź ma stopę końsko-szpotawą.

Gra „U niedźwiedzia w lesie”.

Miś siedzi w jaskini. Dzieci z prezenterem idą do Mishki i śpiewają.
Miś dogania dzieci, dzieci uciekają na swoje miejsca.

Gra „Raz się martwi morze”.

Prowadzący.Morze raz się martwi

Morze martwi się dwa,
Morze fale trzy ...
1. Pokaż mi, jak kot się myje. (do muzyki)
2. Pokaż wesołe świnie. (Prosięta, ogony)
3. Pokaż mi, jak jeździsz. (do muzyki)
Prowadzący.Chłopaki, w Kolorowej Krainie rośnie wiele kwiatów, a teraz zamienimy się w pszczoły,
będziemy latać, a gdy wieje wiatr, schowamy się w kwiatach.

Gra „Pszczoły i bryza”

Pszczoły latają na wietrze, dzieci chowają się pod kocem trzymanym przez dwoje dorosłych.

Nazwa: Scenariusz rozrywkowy „DZIEŃ RADOŚCI, DZIEŃ ŚWIATŁA – PIERWSZY DZIEŃ LATA!”
Mianowany: Przedszkole, Święta, rozrywka, scenariusze, Dzień Dziecka, grupa młodsza

Stanowisko: dyrektor muzyczny
Miejsce pracy: MDOU „Przedszkole nr 210”
Lokalizacja: Jarosław

DZIEŃ OCHRONY DZIECKA DLA MŁODSZYCH GRUPY.
"DZIEŃ RADOŚCI, DZIEŃ ŚWIATŁA - PIERWSZY DZIEŃ LATA!"

HALA ŚWIĄTECZNA ZDOBIONA. DZIECI WCHODZĄ Z PROWADZĄCYM MARSZEM ZABAWY.

MODERATOR: Tak chodzimy, podnosimy nogi!

Pobiegniemy szybko, żeby się nie spóźnić!

Polecimy samolotem, więc chcemy świętować święto!

Więc przylecieli i usiedli na krześle!

DZIECI SIEDZĄ NA KRZESŁACH.

MODERATOR: Witam, dorośli! Cześć dzieci!

Z radością witamy!

Co za miłe jasne wakacje?

Zaczynamy teraz!

Co za wakacje, powiedz mi wkrótce?

To Dzień Dziecka !!!

Trzymamy się mocno za ręce, zrobimy krąg przyjaźniej,

Na wakacjach dorośli i dzieci - wszyscy będziemy tańczyć i śpiewać!

WYKONYWANY PRZEZ MISTRZA „WIOSNA PRZYSZŁA I PRZYNIESŁA UPAŁ”.

Słowa i muzyka M. Yu Kartushina.

GOSPODARZ: Wiosna nadeszła, Lato przyniosło ze sobą,

W lecie będziemy spacerować, biegać, pływać, opalać się!

Kto chce teraz zagrać w „GATE”?

GRA „BRAMY” URUCHAMIANA Rosyjskie melodie ludowe jest WSTRZYMANA. DZIECI NIE SIEDZĄ.

MODERATOR: Dzieci, patrzcie jaki piękny dom! Pukajmy i zobaczmy, kto do nas wyjdzie?

PUKANIE. WYCHODZI KOKON.

COCK: Cześć chłopaki! Ku-ka-re-ku! Tak krzyczę rano

Budzę wszystkich do pracy, zawsze wstaję przed wszystkimi! Ku-ka-re-ku !!!

Codziennie rano zaczynamy ćwiczyć,

Bardzo lubimy robić w kolejności:

Miłego spaceru! Podnieś ręce!

Kucać! I wstań! Skacz i skacz!

ŁADOWANIE DZIECI.

TAŃCE DZIECKO-KOCKONOWE.

GOSPODARZ: Petya - Kogucik! Kto jeszcze mieszka w tym domu?

COCK: Tu mieszka moja Kura, więc przyjeżdża do nas!

KOBIETA WYCHODZI:

Cześć chłopaki, nazywam się Khokhlatka!

A oto moje kurczaki! (uśmiecha się, patrząc na dzieci).

Zaśpiewamy piosenkę w refrenie, jak kurczaki pójdziemy!

Kurczak jest przyjacielem, wyjdź, prowadź kurczaki ze sobą! (DZIECKO)

PIOSENKA „DZIEWCZYNA WYCHODZIŁA” muzy A. Filippenko.

KURCZAK (DOROSŁY): Kocham moje kurczaki, ale cały czas ich szukam!

GRA ODBYWA SIĘ: DZIECI SĄ SZTUCZNE, KOBIETA ICH SZUKA.

KURCZAK: Oto jesteście, moje dzieci, moje kochane kurczaki!

Dzieci, wszystkie dzieci! Kłopoty by się nie wydarzyły!

Rozumiem - Kot jest przy bramie, na zewnątrz, z Kociętami nadchodzą!

Koty są zwinne - drapanie, potrafią błyskawicznie łapać kurczaki!

Kocham wszystkie kurczaki, nie wpuszczę nikogo w kłopoty!

KOT WYCHODZI, PASUJE DO DZIECI - KOCIĘTA.

CAT: Witam chłopaki, a oto moje kocięta!

PIEŚŃ „SZARY KOT” rozmyśla V. Vitlin. WYKONYWANE PRZEZ KOCIĘTA.

KOT: Nikogo nie urazimy, my też kochamy dzieci!

Zapraszamy na spacer, przejażdżkę małym pociągiem!

PIEŚŃ „PAROWOZ” MUZY. A. Filippenkę. JEDZIEMY ZE STACJAMI „PRYGALKINO”, „KRUŻILKINO”, „OBNIMALKINO”.

KOT: Pojechaliśmy, pojechaliśmy i przyjechaliśmy na łąkę!

Dzieci uwielbiają się bawić, figle i igraszki!

Zatańczmy razem, musimy stanąć parami!

TANIEC „SIĄDŹ!” Estońska melodia ludowa do tekstów Yu Entina.

CAT: Jeździliśmy na łyżwach, tańczyliśmy, ale jeszcze nie graliśmy!

Pobawisz się ze mną i uciekniesz od cipki?

Wszystkie dzieciaki to ptaki: małe wróble, sikorki.

Skrzydła podniesione, latały po sali!

GRA Z PTAKEM KOTEM. DZIECI WCIĄGAJĄ SIĘ NA KRZESŁA.

KOT: Chłopaki patrzcie, a oto nasz znajomy Pies ze swoim ukochanym synkiem - szczeniakiem.

PIES WYCHODZI. ZDROWY. PASUJE DO PSA DZIECKA.

DZIECKO WYKONUJE PIOSENKĘ „PIES” muzy. Rauchvergera.

PIES: Dobra robota chłopaki, świetnie śpiewacie!

Wybierzesz się z nami na przejażdżkę karuzelą?

DOROSŁYCH WZIĄĆ TRZY KOŁKI, POMÓŻ DZIECIOM W STANIE W PRAWO I JAZDĄ NA KARUZELACH. GRA „KARUZELA” R.N.M. przetwarzanie przez E. Tilicheeva.

PIES: Karuzele, karuzele, siadały, siadały - leciały!

Wirować, wirować, nucić, zwijać!

Jak zapierające dech w piersiach! Wow!

Cicho, cicho, nie spiesz się, zatrzymaj karuzelę!

Raz - dwa, raz - dwa, gra się skończyła.

DZIECI SIEDZĄ NA KRZESŁACH.

WYJDŹ DZIAD Z BABKĄ. Bestie chowają się za szeroką.

Baba: (kłania się) Witajcie uczciwi ludzie! Och, ile tu dzieci! Szukamy naszych małych zwierzątek, ale znaleźliśmy dzieci!

DZIAD: Widziałeś tu naszego Kogucika z Kurczakiem, tak Cipkę, tak Pies?

DZIECI W KOSZULCE.

BABA: Och, tam jesteś, w końcu cię znaleźliśmy, chłopaki nam pomogli!

Cóż, tańczmy wszyscy, aby nie stać w miejscu!

PROWADZONY MISTRZEM, A NASTĘPNIE WYBRANY ŚLIZG Z DZIECIĘCĄ ŁÓDKĄ W KOLEJCE.

Baba: Dziadek! Znaleźliśmy Kurczaka, Kogucika, Cipkę i Psa, ale kto został w domu? Policzmy!

PIEŚŃ „KTO JEST JAK KRZYCZĄĆ”. PODCZAS PROCESU PIOSENKI WYCHODZĄ Z KOSZYKA ZABAWKI ILULUJĄCE TEKST PIOSENKI. (Cielę, gęś, koza, kaczka, kurczak, kotek)

Baba: Dziadku, kto pasie się na naszej łące? Chłopaki, może wiecie kto pasie się na łące?

WYKONYWANA JEST PIOSENKA „DALEKO, DALEKO NA ŁĄKĘ, CO…”. A. Pachmutowej.

DZIAD: Och, dziękuję wam, pomogli nam znaleźć wszystkich! A do tego mamy dla Ciebie niespodziankę!

RAZEM Z INNYMI POSTACIAMI WYDMUCHAJ BĄBELKI MYDŁA. POD ZABAWĄ MUZYKĄ, DZIECI TAŃCZĄ, ODRZUCAJ, ZŁAPAJ BĄBELKI.

MODERATOR: Chłopaki, dobrze się bawicie? Teraz wszyscy razem narysujmy ten radosny, kolorowy dzień! Przyklejmy kwiaty i motyle! Zobacz ile ciekawych rzeczy mamy na naszych stołach! Chłopaki, pomóż dorosłym i dorosłym - pomóż naszym dzieciom tworzyć wyjątkowe arcydzieła!

DZIECI Z DOROSŁYMI NA WHATMANS WYKONYWAJĄ WSPÓLNĄ PRACĘ TWÓRCZĄ RYSUNEK - WNIOSEK NA TEMAT "TO JEST NASZE LATO!" W HALI Z WCZEŚNIEJ PRZYGOTOWANE SĄ STOŁY NA KTÓRE FLOMASTERY, KLEJ, KWIATY ITP.

GOSPODARZ: Słońce, słońce, świeci więcej zabawy!

Dziś święto dla wszystkich dzieci!

Dzień Dziecka, bo one są naszym szczęściem!

Gratulacje teraz dla naszej uroczej, wielkookiej!

Ciekawy, zabawny, w dużych miastach i wsiach!

Niech będzie lekka, jasna, pełna magii,

Niech twoje oczy lśnią szczęściem i prezentami!

POSTACIE WYCHODZĄ Z PIŁKAMI, PRZYNOSZĄ BLASKOWE PUDEŁKA Z DUŻYMI ​​ZAKOŃCZENIAMI, W KTÓRYCH NIESPODZIANKI I ZABIEGI DLA DZIECI.

ŚWIĘTOWANIE MOŻE KONTYNUOWAĆ SIĘ NA ULICY ZE WSPÓLNYMI KRZESŁAMI, BALONAMI NA NIEBIE I RYSUNKAMI NA ASFALCIE.